خدمات روانشناسی ترک اعتیاد با خدمات درمان اعتیاد ارتباط مستقیمی دارد. اختلال عصبی روانشناسی یک اصطلاح پزشکی است، که طیف وسیعی از شرایط مغز و اعصاب و روانشناسی شامل می ‌شود.

اختلالات رایج در روانشناسی شامل تشنج ، کمبود توجه ، نقص شناختی ، خشم غیر کنترل شده ، سردرد میگرنی ، اعتیاد، اختلالات غذا خوردن ، افسردگی ، اضطراب و بی‌ خوابی است.این اختلالات می‌ توانند به طور گسترده ای در علت و البته شدت نوع اعتیاد تاثیرگذار باشند.
خدمات مشاوره و روانشناسی ترک اعتیاد در موسسه ترک اعتیاد (کمپ) طلوع دیگر برای تشخیص، ارزیابی، درمان و حمایت از بیماران اعتیاد و همچنین بیماران اعصاب و روان قابل ارائه می ‌باشد. با توجه به تجربه می ‌توان گفت، درمان اعتیاد و بیماری اعصاب و روان بر پایه مداخلات روانشناسی بسیار موثر می ‌باشد. جلسات روان درمانی ، گروه درمانی اعتیاد و مشاوره در بهبودی بیمار و جلوگیری از عود بیماری او نقش بسزایی دارد.

اتاق پزشک

اتاق پزشک

مهم ‌ترین خدمات روانشناسی اعتیاد موسسه ترک اعتیاد (کمپ) طلوع دیگر

 

• ارزیابی وضعیت ذهنی و فیزیکی بیماران برای تعیین ماهیت و حد اختلالات رفتاری، عاطفی و ذهنی
• بررسی سوابق پزشکی و روانشناسی مراجعه کننده به منظور تشخیص بهتر بیماری و امکان تجویز بهترین درمان روانشناسی ترک اعتیاد

• انجام تست های مختلف توسط دکتر روانشناسی برای تشخیص بیماری و یافتن بهترین روش ترک اعتیاد
• تجویز دارو روانشناسی و گروه درمانی بیماران اعتیاد تا ایجاد بهبودی
• همکاری با سایر متخصصان از جمله پزشکان،  و… برای درمان همه جانبه بیمار تا رسیدن به بهبودی کامل

مزایای مراجعه به روانشناسی متخصص اعتیاد

نتایج یک پژوهش حاکی از آن است که تعداد مرگ و میر های ثبت شده ناشی از سوء مصرف مواد مخدر هر سال افزایش می ‌یابد. بازه سنی سوء مصرف مواد بسیار گسترده است و از 12 سال شروع می‌ شود. بهترین کار در زمانی که عزیزی در دام اعتیاد افتاده است این است که بعد مراجعه به کمپ تحت نظر یک روانشناسی قرار بگیرد.

تشخیص بیماری روانی

سوء مصرف مواد مخدر غالباً در عامل‌ های مختلفی، مانند اختلال روانی زمینه ‌ای ریشه دارد. چنانچه بیماری روانی در کنار اختلال سوء مصرف مواد مخدر درمان شود، شانس بهبودی بیمار و ترک اعتیاد نسبت به حالتی که صرفاً بر روی درمان اعتیاد تمرکز شود، افزایش می‌ یابد. پزشک متخصص ترک اعتیاد از ماهیت این عامل ‌های ترکیبی اطلاع دارد، آزمایش‌ های مختلفی را برای یافتن علت اصلی روی آوردن به این رفتار ها انجام می‌ دهد و سپس بهترین روش درمان را برای پیشگیری از عود اعتیاد توصیه می‌ کند.

گفتگو درمانی و مشاوره

یک روانشناسی اعتیاد محرک ‌هایی را که باعث تسلیم شدن بیمار در برابر رفتارهای مخرب و اعتیادآور شده است را ، شناسایی می کند و سپس ساز و کار مقابله موثری را بر مبنای این یافته‌ ها برای غلبه بر وابستگی بیمار طراحی کند.

درمان دارویی

تنها روانشناسی می ‌تواند مناسب‌ ترین دارو ها را تجویز می ‌کند و دوز دریافت دارو ها را به گونه ‌ای تنظیم می ‌کند که هم علائم ناشی از قطع مصرف مواد مخدر مدیریت شود و هم بیمار بتواند مصرف مواد را به تدریج و به روشی ایمن کاهش دهد و متوقف کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *